prihlasenyprihlasit | registrovat

Návody

Animované prepínanie formulára

V tomto tutoriáli si vytvoríme jednoduchý animovaný formulár s tromi najčastejšími formulármi. Myšlienkou je neopúšťať stránku, keď užívateľ prejde na iný formulár, ale namiesto toho sa objaví v rovnakom kontajnery, rozšírením alebo zmenšením rozmerov podľa nového formulára.

Ako vytvoriť jQuery plugin na orezávanie obrázka od základu - časť II

Webové aplikácie potrebujú jednoducho použiteľné riešenie pre upload a manipuláciu bohatého obsahu. Tento proces môže spôsobovať problémy niektorým používateľom, ktorí majú minimálne znalosti s úpravou fotografií. Orezávanie je jednou z najpoužívanejších metód pre manipuláciu s fotografiami a tento tutoriál sa bude vzťahovať na celý vývojový proces jQuery pluginu na orezávanie obrázka.

jQuery pexeso

Dnes by som chcel vytvoriť jednoduché tradičné pexeso založené na jQuery. Táto ukážka používa iba client-side kód. Väčšina ľudí už vie, ako hrať túto hru. Obvykle musíte nájsť rovnaké kartičky v dvoch po sebe následujúcich ťahoch. Ak ich nájdeme, tieto kartičky ostanú otočené, dokiaľ nebudú otočené všetky.

Miešanie obrázkov pomocou jQuery

Pod miešaním rozumieme zmenu pozície medzi jednotlivými pozíciami položiek. My si ukážeme, ako na to.

Neurčité checkboxy

Potrebovali ste niekedy tretí, takzvaný neurčitý stav pre checkbox? Prečítajte si o ňom pár informácií.

Ako vytvoriť kaleidoskop pomocou jQuery a CSS

Dnes budeme pokračovať v CSS lekcii. Poďme si pripomenúť starú hračku – kaleidoskop, myslím, že si ho každý pamätá zo svojho detstva. Premýšľali ste nad tým ako funguje? Všetko sa bude zdať jednoduché, ale ani zďaleka nie je. Dnes vám ukážem, ako je možné vytvoriť kaleidoskop s použitím JS a CSS. Je možné, že výsledný príklad nebude fungovať vo všetkých prehliadačoch, ale ukážka bude stáť za vyskúšanie.

Pridanie jQuery do Greasemonkey skriptu

Tri spôsoby ako načítať jQuery do Greasemonkey skriptu.

Ako vytvoriť jQuery plugin na orezávanie obrázku od základu - časť I

Webové aplikácie potrebujú jednoducho použiteľné riešenie pre upload a manipuláciu bohatého obsahu. Tento proces môže spôsobovať problémy niektorým používateľom, ktorí majú minimálne znalosti s úpravou fotografií. Orezávanie je jednou z najpoužívanejších metód pre manipuláciu s fotografiami, a tento tutoriál sa bude vzťahovať na celý vývojový proces jQuery pluginu, na orezávanie obrázku.

How to Create a Slideshow Plugin with jQuery

There are hundreds of slideshow plugins out there, from all time favorites like Lightbox to the most advanced like Galleria. You might think, why make another one?. Well, most of us are using plugins like these on our websites, so why not use our own?

Text with Moving Backgrounds with jQuery

Personally, I am a huge fan of negative space in design. This got me thinking while I was trying to accomplish something different. Normally a textual caption would be positioned above a background, but I wanted to do it the other way around: place the background in the letters.

Tagy

© 2009 Shaddow admin hosting od VIPHosting