prihlasenyprihlasit | registrovat

Návody

Shutter Effect Portfolio with jQuery and Canvas

In today’s tutorial, we will be using the HTML5 canvas element to create a simple photography portfolio, which displays a set of featured photos with a camera shutter effect. This functionality will come in the form of an easy to use jQuery plugin that you can easily incorporate into any website.

Využívajte jQuery efektívne

Stručný článok o efektívnom využívaní jQuery na vašich stránkach.

Making Better Select Elements with jQuery and CSS3

When creating your web designs, you are always striving for a consistent look across the different browsers. Unfortunately, one of the most fundamental elements of your website – the browser controls – also prove the most difficult to style. Some of them, like the select element, are impossible to change beyond a certain extent.

PHP + jQuery Todo List

V tomto návode si ukážeme ako si vytvoriť jednoduchý to-do list v PHP obohatený o jQuery AJAX a manipuláciu. Kód je veľmi voľný a dáva tak schopnosť prispôsobenia na vlastné potreby. Zoznam úloh napríklad nieje tak ďaleko od jednoduchého fóra.

Rýchly tip: Práca s oficálnym jQuery templating pluginom

Len tento týždeň, jQuery tím oznámil, že templating plugin Microsoftu (spolu s niekoľkými ďalšími) je teraz oficiálne podporovaný. To znamená, že plugin bude teraz udržiavaný a aktualizovaný jadrom tímu. Vo video-návode sú preskúmané náležitosti pluginu a tiež prečo je tak úžasný.

Rýchly tip: Rýchle a jednoduché JavaScript testovanie s Assert

Pred rokmi som sa dozvedel, zdanlivo jednoduchú "Assert" funkciu od John Resig, pre testovanie vášho JavaScriptu. Kupodivu, na sotva päť alebo šesť riadkov, tento kód umožňuje veľkú úroveň moci a kontroly nad vašim kódom pri testovaní. Ukážem vám, ako ho použiť v dnešnom rýchlom video-tipe.

Ako jQuery pracuje

Základný úvod do jQuery a pojmy, ktoré musíte poznať na jeho používanie.

Vytvorte si vlastný bookmaklet s jQuery

Bookmarklety sú malé JavaScript aplikácie vo forme odkazu. Často "jedno-klik" nástroje a funkcie, zvyčajne sú používané na rozšírenie funkčnosti prehliadača a komunikácie s webovými službami.

Vytvorme si tooltip plugin

Jednoduchý sprievodca vytvorením tooltip rozšírenia. Plugin poskytuje možnosť časového oneskorenia a odsadenia z ľava a z hora.

Ukáž heslo

Jednoduchý script, ktorý nám odhalí skryté znaky pri písaní hesla. Možno to poznáte z nejakého programu alebo napríklad nastavení windowsu.

Tagy

© 2009 Shaddow admin hosting od VIPHosting