prihlasenyprihlasit | registrovat

Ajax prihlasovanie

Prihlasovanie bez znovu-načítania stránky, ľahšie ako kedykoľvek predtým

Prihlasovanie pomocou AJAX ma veľku výhodu. Predstavte si, že máte diskusiu a užívatelia sa prihlasujú pod svojim menom ale môžu reagovať aj bez prihlásenia, uživateľ má rozpísaný príspevok, bohužiaľ sa ale zabudol prihlásiť. Pri klasickom prihláseni sa stránka znovu načíta a užívateľ stratí obsah rozpísaného príspevku, rozhodne nebude veľmi rád. Naproti tomu ale AJAX prihlásenie pošle požidavku na server ohľadom prihlásenia bez refreshu stránky. Užívateľ sa teda prihlási a príspevok, ktorý má rozpísaný mu ostane a môže písať ďalej.

Teraz si ukážeme ako jednoducho vytvoriť AJAX prihlasovanie. Najskôr je nutné si vytvoriť klasický HTML prihlasovací formulár:

Formulár nemá vlastnosť action, takže sa presmeruje na tú istú stránku na akej sa nachádza, povedzme, že prihlasenie.php. Poďme si teraz ukázať PHP kód prihlásenia:

Pre jednoduchost nieje prihlasovanie naviazane na DB, priklad k tomu ani nesluzi. Vsimnite si, ze zatial je vsetko klasicke, mozno spoznavate casti kodu. Podme teraz prejst na jQuery cast kodu, ktora nam spravi samotne AJAX prihlasenie, o ktorom tento navod vlastne je.

Ako vidíte, JavasSript je pekne oddelený od samotného kódu, takže v prípade, že užívateľ nemá povolený JavaScript, pôjde mu klasické prihlasovanie. JavaScript kód po stlačení na tlačidlo prihlásiť vráti buď správu o tom, že je uzivateľ prihlásený alebo, že je nesprávne meno/heslo.

celkom 0

Komentáre

Zatiaľ žiadne komentáre

© 2009 Shaddow admin hosting od VIPHosting