prihlasenyprihlasit | registrovat

Rýchly tip: Práca s oficálnym jQuery templating pluginom

Len tento týždeň, jQuery tím oznámil, že templating plugin Microsoftu (spolu s niekoľkými ďalšími) je teraz oficiálne podporovaný. To znamená, že plugin bude teraz udržiavaný a aktualizovaný jadrom tímu. Vo video-návode sú preskúmané náležitosti pluginu a tiež prečo je tak úžasný.

Rýchly tip: Rýchle a jednoduché JavaScript testovanie s Assert

Pred rokmi som sa dozvedel, zdanlivo jednoduchú "Assert" funkciu od John Resig, pre testovanie vášho JavaScriptu. Kupodivu, na sotva päť alebo šesť riadkov, tento kód umožňuje veľkú úroveň moci a kontroly nad vašim kódom pri testovaní. Ukážem vám, ako ho použiť v dnešnom rýchlom video-tipe.

Vytvorme si tooltip plugin

Jednoduchý sprievodca vytvorením tooltip rozšírenia. Plugin poskytuje možnosť časového oneskorenia a odsadenia z ľava a z hora.

Rýchly tip: Jednoduché sekvenčné animácie

Ukážeme si jednoduchý spôsob ako spraviť sekvenčné animácie o nekonečnom počte prvkov.

Rýchly tip: HTML5 Audio element

Najmodernejšie prehliadače, Firefox 3.5, Chrome 3, Opera 10.5, a Safari 4, môžu využívať mnoho nových vlastnosti HTML5 vrátane natívnej podpory zvuku bez nutnosti použitia proprietárneho flash či silverlight. Vytvoríme nový audio element a nastavíme mu parametre. Tiež si ukážeme spôsob ako po kliknutí na odkaz prehrať zvuk

Tagy

© 2009 Shaddow admin hosting od VIPHosting