prihlasenyprihlasit | registrovat

Ako vytvoriť jQuery plugin na orezávanie obrázka od základu - časť II

Webové aplikácie potrebujú jednoducho použiteľné riešenie pre upload a manipuláciu bohatého obsahu. Tento proces môže spôsobovať problémy niektorým používateľom, ktorí majú minimálne znalosti s úpravou fotografií. Orezávanie je jednou z najpoužívanejších metód pre manipuláciu s fotografiami a tento tutoriál sa bude vzťahovať na celý vývojový proces jQuery pluginu na orezávanie obrázka.

jQuery pexeso

Dnes by som chcel vytvoriť jednoduché tradičné pexeso založené na jQuery. Táto ukážka používa iba client-side kód. Väčšina ľudí už vie, ako hrať túto hru. Obvykle musíte nájsť rovnaké kartičky v dvoch po sebe následujúcich ťahoch. Ak ich nájdeme, tieto kartičky ostanú otočené, dokiaľ nebudú otočené všetky.

Miešanie obrázkov pomocou jQuery

Pod miešaním rozumieme zmenu pozície medzi jednotlivými pozíciami položiek. My si ukážeme, ako na to.

Ako vytvoriť jQuery plugin na orezávanie obrázku od základu - časť I

Webové aplikácie potrebujú jednoducho použiteľné riešenie pre upload a manipuláciu bohatého obsahu. Tento proces môže spôsobovať problémy niektorým používateľom, ktorí majú minimálne znalosti s úpravou fotografií. Orezávanie je jednou z najpoužívanejších metód pre manipuláciu s fotografiami, a tento tutoriál sa bude vzťahovať na celý vývojový proces jQuery pluginu, na orezávanie obrázku.

Shutter Effect Portfolio with jQuery and Canvas

In today’s tutorial, we will be using the HTML5 canvas element to create a simple photography portfolio, which displays a set of featured photos with a camera shutter effect. This functionality will come in the form of an easy to use jQuery plugin that you can easily incorporate into any website.

Vyvárame jQuery obrázkovú galériu

V tomto tutoriáli si vytvoríme mini obrázkovú galériu, využitím jQuery vynikajúcich vlastnosti pre animácie, a hlavne nejakú zábavu s kódom. Obrázkové galérie nie sú samozrejme nič nové, stále vzniká mnoho verzií. Mnohé z nich však sú user-initiated, čo znamená, že na to, aby sa práve zobrazený obsah zmenil, musí užívateľ kliknúť na tlačidlo, alebo vykonať inú akciu. Toto posúvanie sa bude líšiť v tom, že bude úplne autonómne a začne sa posúvať po načítaní stránky.

Tagy

© 2009 Shaddow admin hosting od VIPHosting